Aktualności

Program Tenis 10 w Tyskich Szkołach

2011-08-29 13:18:55

Opracowany przez Międzynarodową Federację Tenisową ITF program nauki gry w tenisa dla dzieci do lat 10 , trafił już do kilku klubów w Polsce , Tychy będą pierwszym miastem w Polsce , w którym program Tenis 10 Play and Stay będzie realizowany w szkołach .
 
Wprowadzeniem programu Tenis 10 do szkół podjął się trener Bartłomiej Kuchta .
Ideą programu jest przyciągnięcie do tenisa możliwie jak największej liczby dzieci oraz ułatwienie im szybkiego i przyjemnego opanowania podstawowych umiejętności gry .Wszystko to poprzez nowoczesną metodykę zajęć oraz dostosowany do wieku sprzęt – rakiety , piłki , korty .
Po konferencji zorganizowanej przez PZT Bartłomiej Kuchta opracował założenia programu dla Tychów i przedstawił władzom miasta .Spotkał się on z dużą przychylnością i akceptacją prezydenta Andrzeja Dziuby i zastępcy Darii Szczepańskiej .Dzięki wsparciu władz samorządowych , z nowym rokiem 2011/12 przystąpimy do jego realizacji .
Program Tenis 10 trafi we wrześniu do czterech Tyskich szkół : SP 6, SP 17, SP 18, SP 40 i do dwóch szkół zewnętrznych tj. SP w Świerczyńcu i SP w Wyrach .
 
W kwietniu Bartłomiej Kuchta przeprowadził szereg pokazowych lekcji w w/w szkołach .
Dzieci mogły się przekonać , że gra , zabawa w tenisa daje dużą frajdę .Program spodobał się też dyrektorom i nauczycielom , którzy tenisowe zajęcia prowadzić będą na lekcjach wychowania fizycznego .
 
Każda szkoła otrzyma specjalistyczny sprzęt do mini tenisa – mini siatki , linie, znaczniki , 20 rakiet i ponad 70 piłek .
 

  

Rankingi - WTA i ATP

newsletter
Wpisz swój adres email i bądź na bieżąco.