Aktualności

Sukces zawodniczek Tennis Team na turnieju w Bielsku Białej

2011-02-21 11:59:03

 

W ramach cyklu turniejów tenisa ziemnego dla dzieci , organizowanego przez polski portal promujący turnieje minitenis.pl , w dniu 20.01.2011 na kortach klubu tenisowego Pointfore w Bielsku Białej został przeprowadzony turniej dla dzieci do lat 10 ( kat . krasnale ) .
W turnieju wystąpiła kadra dziewczynek klubu tenisowego Tennis Team ( Aleksandra Kuchta Aleksandra Lewandowska , Dominika Drozdek , Zosia Woźny ) , prowadzona przez trenera Bartłomieja Kuchtę .
Dziewczynki rywalizowały w 2 grupach – każda z każdą – dwie najlepsze z grupy awansowały do półfinałów .
Na uznanie zasługuje występ Aleksandry Lewandowskiej i Zosi Woźnej , które awansowały z grup eliminacyjnych do półfinałów .
W półfinale Aleksandra Lewandowska stoczyła bardzo wyrównany i zacięty pojedynek z wyżej notowaną zawodniczą z Żor Oliwią Biodrowicz . Można powiedziec , że o wygraniu meczu  zadecydowała 1 piłka . Biodrowicz wygrała 6/4 .
W drugim półfinale Zosia Woźny walczyła jak „lew” z utytuowaną już zawodniczką z Krakowa Aleksandrą Wierzbowską , lecz przegrała 2/6.
Mecz o 3 miejsce w turnieju był więc wewnętrzną potyczką dziewczynek z Tychów .Miał on charakter horroru .Lewandowska i Woźna „ gryzły kort „ walcząc o każdy punkt .Wygrała ostatecznie  6/2 i zajęła 3 miejsce Aleksandra Lewandowska .
 
Wyniki :
1 miejsce Wierzbowska A
2 miejsce Biodrowicz O
3 miejsce Lewandowska A
4 miejsce Woźny Z
 
Pozostałe dziewczynki Tenis Team : Aleksandra Kuchta – 6 miejsce , Dominika Drozdek – 7 miejsce .
 
Już za tydzień okazja do rewanżu , ponieważ 27.02.2011 ponownie na kortach w Bielsku Białej będą rywalizowac najmłodsi a wśród nich zawodniczki Tennis Team .
 
W Tychach na kortach Tenis Team planuję podobny turniej zrganizowac na przełomie marca i kwietnia .
 
Wszystkim dziewczynką gratuluję i życzę kolejnych sukcesów .
 
 
 
                                                                                                     
 

 

Rankingi - WTA i ATP

newsletter
Wpisz swój adres email i bądź na bieżąco.